Warto tam zajrzeć, by dokładnie zapoznać się z opisem każdego wynalazku i przekonać się jak wiele niezwykłych technologii powstało na Politechnice Krakowskiej. Wiele powstających na PK innowacji dedykowanych jest takim branżom, jak automatyka i robotyka czy mechanika. To choćby opracowana przez zespół pod kierownictwem mgr. Jarosława Tulickiego maszyna indukcyjna z cewką pomiarową do monitoringu i diagnostyki stanu silnika lub luminescencyjne powłoki plinko opinie do precyzyjnych pomiarów w tunelach aerodynamicznych (projekt opracowany przez zespół mgr. inż. Macieja Pilcha).
Prezes KU AZS PK w Zarządzie Głównym Akademickiego Związku Sportowego
Pamiętajmy, że nasze działania zmierzają do tworzenia technologii ekologicznych, bezpiecznych dla środowiska – tłumaczy prof. Izabela Czekaj. Na połączeniu sił skorzystają w pierwszym rzędzie studenci nowego kierunku na PK – energetyki jądrowej oraz doktoranci i młodzi badacze, zainteresowani rozwojem naukowym w tym obszarze. Studia II stopnia (magisterskie) pojawią się na Politechnice w drugim semestrze nowego roku akademickiego (nabór zimą). To kolejny krok w rozwoju oferty edukacyjnej PK w tym obszarze. W tym roku uczelnia miała już w ofercie specjalność „energetyka jądrowa” na kierunku energetyka, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem kandydatów. Autorkami książki „Modelowanie w Fusion 360.
Zaczęła się rejestracja do IX edycji konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”
Nagrodę indywidualną Rektora Politechniki Krakowskiej za całokształt dorobku otrzymał prof. dr hab. W murach Muzeum Politechniki Krakowskiej odbył się w środę 17 maja 2023 r. Koncert dedykowany pamięci prof. Andrzeja Białkiewicza, zmarłego w marcu tego roku rektora uczelni. W wykonaniu Kwartetu smyczkowego Dafô zabrzmiały dzieła Krzysztofa Pendereckiego, Béli Bartóka oraz Pawła Łukaszewskiego.
- Za zajęcie tego miejsca otrzymała słuchawki bezprzewodowe oraz 500 zł.
- Urbanizacja prowadzi do fragmentacji i degradacji przestrzeni przyrodniczych, które pełnią kluczową rolę w ekosystemie miejskim.
- – Doszliśmy w toku obrad do sytuacji, w której nawzajem się pokonywaliśmy, braliśmy pod uwagę swoje głosy i spostrzeżenia.
- Artur Jaroń, opiekun Wydziałowego Laboratorium Badawczego WIiTCH.
Ukończył Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej. Tematem jego pracy dyplomowej był projekt wytwórni filmów fabularnych, konsultowany przez wykładowcę Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej i Teatralnej oraz znanego operatora Stanisława Wohla. Kolejne studia podjął na Wydziale Reżyserii łódzkiej „Filmówki”, które ukończył w 1960 r. Akcenty w programie studiów na kierunku matematyka stosowana zostały tak rozłożone, by główny nacisk położyć na zajęciach laboratoryjnych i projektowych, seminariach oraz praktykach. Chcemy także, żeby nasi studenci rozwijali umiejętności miękkie i kompetencje biznesowe. Oferta studiów II stopnia na Politechnice Krakowskiej została poszerzona o matematykę stosowaną.
II etap konkursu odbędzie się 22 lutego 2025 r. O godzinie 10.00 na kampusie Politechniki Krakowskiej przy ul. W konkursie OPUS 24 do NCN wpłynęło 1921 wniosków. Finansowanie otrzymały 224 wnioski, których wartość wynosi ponad 364,4 mln zł. Wśród nich znajduje się wspólny projekt Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki oraz Wydziału Mechanicznego pn. „Innowacyjny system z zastosowaniem pary mokrej do konwersji ciepła odpadowego na energię elektryczną”.